PyWorking

Testování

Workshop Sobota 24. března 2018 Praha


Přihlašovací formulář: https://goo.gl/forms/0b9Ktf3ABSHkVirk1

Workshop pro ty, kdo umí Python zhruba na úrovni začátečnického kurzu pro PyLadies, ale z testování jsou spíše zmatení nebo o něm příliš nevědí.

Když píšeš programy podle nějaké své představy (nebo zadání), většinou zkoušíš, jestli fungují správně. Zkoušení toho, jestli program funguje správně, se obecně říká testování. Testování ale existuje celá řada druhů. Pro malé úlohy na úrovni jednotlivých úkolů z domácích projektů kurzu PyLadies často stačí program vyzkoušet ručně. Pro rozsáhlejší a komplexnější projekty je to však otravné a často téměř nemožné.

Na workshopu si ukážeme, jak zkoušení programů automatizovat pomocí automatických testů. Ukážeme a vysvětlíme si, jaké druhy testů existují, k čemu se které hodí a jak je vytvářet pomocí nástroje pytest. Ukážeme si také, jak se vypořádat s nejčastějšími problémy, které psaní automatických testů komplikují, a jak psát programy tak, aby se jednoduše testovaly, a jak psát testy tak, aby byly užitečné a dobře udržitelné.

Popovídáme si i o tom, kdy testy psát, a o tom, jak je důležité je udržovat aktuální a stále je spouštět.

Pokud zbude čas, můžeme se podívat i na další věci, například jak integrovat testy na GitHub tak, aby samy proběhly při každé změně a případně změnu odmítly, když testy odhalí chybu.

Materiály: https://github.com/pyvec/pyworking-materials/tree/master/180324_Testovani

FB event: https://www.facebook.com/events/328263571005240/Fork me on GitHub