PyWorking

Automatické testy

Workshop Neděle 26. června 2022 Brno


Umíš základy Pythonu a chceš se dozvědět víc o automatickém testování? Pak jsi na správném místě. Kontrola, že program dělá to, co má, je součástí programování. V projektech začátečnického kurzu si to zpravidla ověřuješ tím, že program spustíš. Větší programy se manuálně kontrolují jen těžko, a tak existují nástroje, které umí spouštět a vyhodnocovat programy za nás.

Někteří z vás se připravují do role softwarového testera. Na tomto workshopu se však zaměříme na to, jaké nástroje má k dispozici vývojářka či vývojář, kteří chtějí otestovat svůj kód, a naučíme se psát jednotkové testy (eng. unit testy). Softwaroví testeří obvykle vstupují na scénu, až když je program vývojařem označen za "hotový" - touto fází se ale zabývat nebudeme. Na worskhopu tedy získáš přehled, co a jakým způsobem dělají v oblasti testování vývojaři, což se v testerské praxi rozhodně hodí. Pokud ale hledáš přímo dovednosti k uplatnění v praxi softwarového testera, na tomto workshopu je pravděpodobně nenajdeš.

Během workshopu si ukážeme, jak pracovat s oblíbenou knihovnou pytest, jaké jsou druhy testování, jak se píšou automatické testy, a jak psát programy, aby se daly dobře testovat.


Je třeba znát Python zhruba na úrovni začátečnického kurzu.

Budeš potřebovat:

  • Počítač s právy na instalaci
  • Nainstalovaný Python
  • Nainstalovaný oblíbený editor textu

V případě problémů se domluv a přijď s předstihem.

Workshop je zdarma a je otevřen všem zájemcům, co splňují minimální předpoklady. Přihlašování již bylo uzavřeno.Fork me on GitHub