PyWorking

Python a SQL

Workshop Sobota 12. září 2020 Brno


Při práci s daty dříve či později narazíme na potřebu ukládat data tak, aby v nich bylo možné efektivně vyhledávat, jednoduše je přidávat, mazat či měnit. Jako ideální se nabízí databáze, se kterou se domluvíme pomocí strukturovaného dotazovacího jazyka (Structured Query Language) neboli SQL. Na workshopu si nejdříve řekneme něco o teorii databází, a následně si ukážeme a vyzkoušíme pomocí spojení SQL a Pythonu databázi založit, vytvořit zde několik tabulek, naplnit je daty a následně z nich data zase číst. Python nám bude sloužit jako prostředník pro předávání dotazů jazyka SQL, které se budeme učit vytvářet.

Minimální předpoklady: Dokončený základní kurz nebo mírně pokročilá úroveň

Budeš potřebovat: - Počítač s právy na instalaci - Myš - Nainstalovaný DB browser for SQLite https://sqlitebrowser.org/

Workshop je zdarma. Otevřen všem zájemcům, co splňují minimální předpoklady. Počet míst je omezen, proto neváhej s odesláním přihlášky.

Na místě bude k dispozici kuchyňka s lednicí, rychlovarnou konvicí a mikrovlnkou. Nádobí si raději vezmi vlastní. Oběd vyřešíme podle domluvy na místě, buď společnou návštěvou restaurace v okolí nebo hromadnou objednávkou. Budeš-li chtít, budeme rádi za jakékoliv občerstvení, o které se můžeš podělit s ostatními. :)

Pokud dojde k jakékoliv změně v souvislosti s koronavirem, dáme Ti zavčasu vědět. Zároveň prosíme, nebudeš-li se jakkoliv cítit dobře nebo v době před konáním kurzu dojdeš do kontaktu s někým pozitivním, buď ohleduplná/ý a na kurz nechoď. Luděk bude dané téma určitě ještě opakovat.

Chceš-li se zúčastnit, vyplň registrační formulář: https://forms.gle/4nzUGX1cSRSs3qog6Fork me on GitHub