PyWorking

Datová analýza

Workshop Sobota 9. února 2019 Brno


Pro velký zájem o tento workshop na podzim 2018 jsme se rozhodli jej zopakovat. První brněnský PyWorking letošního roku tedy bude opět zaměřen na analýzu dat.

O co půjde?

Každý zájemce o programování (v Pythonu) už někdy slyšel, že v něm lze udělat téměř vše. To je dáno hlavně počtem různých nástrojů a knihoven, které pro Python existují. My se společně podíváme na několik z nich, s jejichž pomocí vytvoříme líbivou datovou analýzu, kterou budeme moci rovnou z prohlížeče prezentovat na konferenci nebo poslat jako zprávu šéfovi.

Analyzovat přitom nebudeme žádná nudná data o pronájmech bytů v Praze, ani o porodnosti na středním východě, ale podíváme se na staré známé Pokémony. Který typ pokémona je nejlepší? Byly všechny generace stejně silné? Kolik jich vlastně je? Je nějaká souvislost mezi útokem a obranou? A co Pikachu? Byl to opravdu takový looser? Tohle a mnohem více společně vydolujeme z  jedné jednoduché tabulky.

Workshop je vhodný pro ty, kdo umí Python zhruba na úrovni první poloviny začátečnického kurzu pro PyLadies (http://naucse.python.cz/course/pyladies/) Krom znalosti, jak volat funkce a metody, je také třeba mít nainstalovaný Python a funkční virtuální prostředí.

Workshop je zdarma.

Přihlašovací formulář: https://goo.gl/forms/ZCAt60oCtO2AdrNs1Fork me on GitHub